A A A
  • Nagłółwek 1
  • 2
  • Gmina Kamionka Wielka zaprasza !

73 Tour de Pologne w naszej gminieWtorek, 19 lipca 2016

W dniach 14 i 15 lipca Gmina Kamionka Wielka gościła kolarzy, uczestniczących w międzynarodowym wyścigu kolarskim Tour de Pologne. Była to już 73 edycja jednego z najstarszych wyścigów kolarskich na świecie.

W dniu 14 lipca rozgrywany był III etap z Zawiercia do Nowego Sącza. Po godz. 17:20 kolarze wjechali na teren naszej gminy w przysiółku „Pod Mystków” w Mystkowie, od strony drogi krajowej nr 28 w Piątkowej. Następnie drogą powiatową dojechali do centrum Mystkowa, gdzie wyznaczona była premia górska TAURON, a jako pierwszy jej linię przekroczył Matej Mohorič ze Słowenii a za nim Polak Łukasz Owsian. Za nimi przyjechał peleton blisko 200 zawodników uczestniczących w wyścigu. Z centrum Mystkowa wyścig przejechał przez „Wolę Wyżną”, „Góry Jamnickie”, koło szkoły w Jamnicy, a następnie drogą „Pod Kunów” wjechał do Kunowa, gdzie wyznaczona była kolejna premia górska. Z Kunowa wyścig wjechał do Nowego Sącza, gdzie wykonał 3 pętle ulicami miasta, aby następnie finiszować na ul. Prażmowskiego.

Następnego dnia w IV etapie wyścigu, kolarze pokonali trasę z Nowego Sącza do Rzeszowa. Również wtedy zawodnicy  przejeżdżali drogą krajową nr 28, której fragment biegnie przez Mszalnicę, a więc teren gminy Kamionka Wielka.

Pomimo zapowiadanych w tych dniach opadów deszczu pogoda sprzyjała zawodnikom i nie przeszkodziła kibicom w dopingowaniu kolarzy.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za doping okazany kolarzom oraz za udekorowanie trasy przejazdu.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę druhów z jednostek: OSP Bogusza, OSP Królowa Górna, OSP Mszalnica i OSP Mystków, którzy realizowali zadania z zakresu zabezpieczenia trasy przejazdu wyścigu oraz okazali pomoc w promocji naszej gminy. Dziękujemy również P. Mateuszowi Górskiemu – Komendantowi Gminnemu za koordynację działań strażackich i współpracę z gminnymi koordynatorami tego wydarzenia.

Szerzej o 73 Tour de Pologne

Transmisja III etapu w TVP Sport

Nagranie z przejazdu wyścigu przez Mystków

Nagranie z przejazdu wyścigu przez Mszalnicę.

GALERIA