A A A
  • Nagłółwek 1
  • 2
  • !! GMINA KAMIONKA WIELKA ZAPRASZA !!

Wyniki XXIV Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej z Okazji Dnia DzieckaPoniedziałek, 29 maja 2017

K O M U N I K A T

XXIV GMINNYCH  IGRZYSK  MŁODZIEŻY  SZKOLNEJ

z okazji Dnia Dziecka 2017 pod patronatem Wójta Gminy Kamionka Wielka

 

I.            ORGANIZATOR

Wójt Gminy Kamionka Wielka

Rada Gminna Zrzeszenia L Z S  w Kamionce Wielkiej,

            Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych                                 w Kamionce Wielkiej.

 

II.          KIEROWNICTWO  ZAWODÓW

Pan Mariusz Popiela

 

III.        SĘDZIOWIE:

Sędzia główny: Sławomir Poremba

Sędziowie pozostali: Nauczyciele Szkół Podstawowych i Gimnazjów.

 

IV.         UCZESTNICY

Uczniowie Szkół Podstawowych (klasy I – VI)

Uczniowie Publicznych Gimnazjów (klasa I – III).

 

V.  KONKURENCJE   i   WYNIKI

                Konkurencje lekkoatletyczne indywidualne dziewcząt i chłopców do 3-go miejsca.

 

CROSS dziewcząt i chłopców Szkoły Podstawowe

 

Klasa

Rodzaj medalu

Nazwisko i imię zawodnika

Szkoła

I

Złoty

Ajdukiewicz Vanessa

Mystków

Srebrny

Myjak Daria

Kamionka Wielka Nr 1

Brązowy

Jasińska Wiktoria

Mszalnica

Złoty

Ziobrowski Michał

Kamionka Wielka Nr 1

Srebrny

Słaby Dawid

Mystków

Brązowy

Mężyk Nikodem

Królowa Górna

II

Złoty

Jasińska Nikola

Mystków

Srebrny

Janisz Patrycja

Jamnica

Brązowy

Bagnicka Karolina

Królowa Górna

Złoty

Jasiński Adrian

Mystków

Srebrny

Ogorzałek Dominik

Mystków

Brązowy

Wojciechowski Konrad

Królowa Polska

III

Złoty

Grzyb Julia

Królowa Górna

Srebrny

Dutkowska Nikola

Mystków

Brązowy

Siedlarz Magdalena

Królowa Górna

Złoty

Ślipek Szymon

Kamionka Wielka Nr 2

Srebrny

Kulpa Mateusz

Kamionka Wielka Nr 2

Brązowy

Janus Jacek

Królowa Górna

IV

Złoty

Janus Joanna

Królowa Górna

Srebrny

Jelito Marta

Królowa Polska

Brązowy

Gieniec Kinga

Mystków

Złoty

Pazgan Oskar

Królowa Górna

Srebrny

Janus Kacper

Królowa Górna

Brązowy

Biskup Błażej

Kamionka Wielka Nr 1

V

Złoty

Trojan Katarzyna

Kamionka Wielka Nr 1

Srebrny

Janus Patrycja

Królowa Górna

Brązowy

Laskosz Karolina

Królowa Górna

Złoty

Górka Kacper

Królowa Górna

Srebrny

Bochenek Grzegorz

Mystków

Brązowy

Bogdański Filip

Kamionka Wielka Nr 1

VI

Złoty

Janus Barbara

Królowa Górna

Srebrny

Stanek Kinga

Królowa Górna

Brązowy

Ząber Karolina

Królowa Górna

Złoty

Homoncik Piotr

Kamionka Wielka Nr 1

Srebrny

Janus Patryk

Królowa Górna

Brązowy

Jelito Konrad

Królowa Polska

 

RZUT  PIŁECZKĄ  PALANTOWĄ  dziewcząt i chłopców Szkoły Podstawowe

 

Klasa

Rodzaj medalu

Nazwisko i imię zawodnika

Szkoła

I

Złoty

Cisowska Karolina

Mystków

Srebrny

Wyszkowska Zuzanna

Kamionka Wielka Nr 1

Brązowy

Siedlarz Klaudia

Królowa Górna

Złoty

Jelito Michał

Królowa Górna

Srebrny

Nikodem Mężyk

Królowa Górna

Brązowy

Duda szymon

Bogusza

II

Złoty

Poremba Małgorzata

Kamionka Wielka Nr 1

Srebrny

Bagnicka Karolina

Królowa Górna

Brązowy

Bomba Anna

Jamnica

Złoty

Krupa Maciej

Kamionka Wielka Nr 1

Srebrny

Kruczek Kacper

Kamionka Wielka Nr 1

Brązowy

Łęczycki Szymon

Jamnica

III

Złoty

Szczecina Klaudia

Jamnica

Srebrny

Dadał Martyna

Królowa Górna

Brązowy

Ziobrowska Aleksandra

Kamionka Wielka Nr 2 

Złoty

Głód Mikołaj

Bogusza

Srebrny

Kachniarz Kacper

Mystków

Brązowy

Ptak Mateusz

Królowa Górna

IV

Złoty

Brach Martyna

Jamnica

Srebrny

Sawicka Wiktoria

Kamionka Wielka Nr 1

Brązowy

Homoncik Joanna

Kamionka Wielka Nr 2

Złoty

Pazgan Oskar

Królowa Górna

Srebrny

Jawor Maciej

Mszalnica

Brązowy

Głód Kamil

Mystków

V

Złoty

Hebda Kinga

Kamionka Wielka Nr 2

Srebrny

Ziobrowska Karolina

Kamionka Wielka Nr 1

Brązowy

Basiaaga Dominika

Mystków

Złoty

Bochenek Grzegorz

Mystków

Srebrny

Czyżycki Kamil

Królowa Górna

Brązowy

Kruczek Piotr

Kamionka Wielka Nr 2

VI

Złoty

Ferenc Natalia

Kamionka Wielka Nr 2

Srebrny

Zawiłowicz Zofia

Bogusza

Brązowy

Szczecina Sylwia

Kamionka Wielka Nr 2

Złoty

Homoncik Piotr

Kamionka Wielka Nr 1

Srebrny

Migacz Jakub

Jamnica

Brązowy

Poręba Piotr

Mystków

         

 

BIEG  SZTAFETOWY klasy  IV – VI – SZKOŁY PODSTAWOWE

 

 

I

IV

Janus Joanna

Oskar Pazgan

Królowa Górna

V

Janus Patrycja

Kacper Górka

VI

Tomera Kinga

Janus Patryk

 

II

IV

Zamora Natalia

Poremba Karol

Kamionka Wielka Nr 1

V

Trojan Katarzyna

Morański Filip

VI

Morańska Żaneta

Homoncik Piotr

 

III

IV

Pogwizd Katarzyna

Lelito Karol

Kamionka Wielka Nr 2

V

Nowak Emilia

Kruczek Piotr

VI

Ferenc Natalia

Pogwizd Marek

CROSS  dziewcząt i chłopców Gimnazja Publiczne

 

Klasa

Rodzaj medalu

Nazwisko i imię zawodnika

Szkoła

I

Złoty

Rola Monika

Królowa Górna

Srebrny

Witnik Joanna

Kamionka Wielka Nr 1

Brązowy

Janus Anna

Królowa Górna

Złoty

Michalik Łukasz

Królowa Górna

Srebrny

Górka Domink

Mszalnica

Brązowy

Marszałek Miłosz

Królowa Górna

II

Złoty

Homoncik Dorota

Królowa Górna

Srebrny

Syktus Agata

Kamionka Wielka Nr 2

Brązowy

Rumin Karolina

Kamionka Wielka Nr 1

Złoty

Ochwat Paweł

Królowa Górna

Srebrny

Janus Łukasz

Królowa Górna

Brązowy

Bochenek Dominik

Mszalnica

III

Złoty

Krok Julia

Królowa Górna

Srebrny

Poręba Karolina

Mystków

Brązowy

Ziobrowska Izabela

Kamionka Wielka Nr 2

Złoty

Jelito Filip

Mszalnica

Srebrny

Ząber Damian

Królowa Górna

Brązowy

Morański Edmund

Kamionka Wielka Nr 1

 

PCHNIĘCIE KULĄ  dziewcząt i chłopców Gimnazja Publiczne

 

Klasa

Rodzaj medalu

Nazwisko i imię zawodnika

Szkoła

I

Złoty

Ząber Klaudia

Królowa Górna

Srebrny

Pazgan Patrycja

Królowa Górna

Brązowy

Mikołajczyk Oliwia

Mszalnica

Złoty

Kmak Aleksander

Królowa Górna

Srebrny

Hebda Kamil

Kamionka Wielka Nr 2

Brązowy

Michalik Łukasz

Królowa Górna

II

Złoty

Rumin Karolina

Kamionka Wielka Nr 1

Srebrny

Syktus Agata

Kamionka Wielka Nr 2

Brązowy

Mężyk Ilona

Królowa Górna

Złoty

Głowacki Oskar

Mystków

Srebrny

Poręba Jakub

Kamionka Wielka Nr 1

Brązowy

Piwko Kacper

Mszalnica

III

Złoty

Pazgan Klaudia

Królowa Górna

Srebrny

Świder Agnieszka

Królowa Górna

Brązowy

Czernecka Izabela

Kamionka Wielka Nr 1

Złoty

Nosal Jakub

Kamionka Wielka Nr 2

Srebrny

Poręba Kacper

Kamionka Wielka Nr 1

Brązowy

Pazgan Bartłomiej

Kamionka Wielka Nr 1

 

BIEG  SZTAFETOWY klasy  I – III  – GIMNAZJA  PUBLICZNE

 

 

I

I

Rola Monika

Marszałek Miłosz

Królowa Górna

II

Homoncik Dorota

Ochwat Paweł

III

Pazgan Klaudia

Barankiewicz Sławomir

 

II

I

Gaborek Marzena

Górka Domink

Mszalnica

II

Szczygieł Klaudia

Śmierciak Jakub

III

Pogwizd Anna

Jelito Filip

 

III

I

Witnik Joanna

Trojan Piotr

Kamionka Wielka Nr 1

II

Rumin Karolina

Lichoń Kamil

III

Uroda Beata

Jeleński Kamil

 

 

 

KLASYFIKACJA  ŁĄCZNA

 

Zestawienia zbiorcze wyników stanowią załączniki Nr 1 i 2  do niniejszego komunikatu.

 

W trakcie otwarcia Igrzysk dokonano podsumowania IV edycji Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Gminy w roku szkolnym 2016/2017 Szkół Podstawowych w kategorii dziewcząt i chłopców. Zwycięzcy w tej kategorii to:

·         dziewczęta:

I miejsce           Ferenc Natalia              SP Kamionka Wielka Nr 2

·         chłopcy:

I miejsce           Piotr Homoncik             SP Kamionka Wielka Nr 1

 

Podsumowania Plebiscytu w kategorii Gimnazjów dokonano podczas ceremonii dekoracji zawodników, a zwycięzcami zostali:

·         dziewczęta:

I miejsce           Uroda Beata                 SP Kamionka Wielka Nr 1

·         chłopcy:

I miejsce           Morański Edmud           SP Kamionka Wielka Nr 1

 

Złaz profilaktyczny zorganizowany został przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych .

 

VI.          NAGRODY

 

W konkurencjach indywidualnych i zespołowych zawodnicy zostali odznaczeni okolicznościowymi medalami, złotymi, srebrnymi i brązowymi, ufundowanymi przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ze środków na realizacje Gminnego Programu Profilaktyki        i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

Rolę konferansjera zawodów oraz ceremonię dekoracji prowadził: Sławomir Konopacki .

 

Za punktację generalną w kategorii Szkół Podstawowych i Gimnazjów ufundowane zostały  pamiątkowe puchary ponadto wszystkie szkoły otrzymały nagrody pieniężne na działalność związaną z rozwojem kultury fizycznej.

Wysokość przyznanych nagród stanowi załącznik 3 i 4  do niniejszego komunikatu.

Łączna pula nagród finansowych wyniosła –  4 800,00  złotych

 

Punktację medalową stanowi załącznik 5 do niniejszego komunikatu.

 

VII. POZOSTAŁE   SPRAWY   ORGANIZACYJNE

 

PUNKT MEDYCZNY –obsługiwali Ratownicy Medyczni,

BIURO ZAWODÓW – prowadzili: Pawłowska Katarzyna, Grażyna Stanek oraz Małgorzata Grybel,

ZDJĘCIA – Dawid Baran,

OBSŁUGA – Lidia Gadzina.

 

            Organizatorzy zawodów pragną serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia Igrzysk, szczególnie nauczycielom pracującym przy sędziowaniu i zabezpieczeniu zawodów, opiekunom, stażystkom oraz wolontariuszom za bezinteresowne poświęcenie swojego czasu na rzecz krzewienia kultury fizycznej i rekreacji na terenie Gminy.

 

Komunikat opracowała:

 

Podinspektor:                                                                             Za organizatorów:

          

       Renata SADOWSKA - OCHWAT                                                         /-/  Mariusz Popiela

 

 

 

 

Do wiadomości:

-       Szkoły Podstawowe i Gimnazja – wszystkie

-       RG LZS – w/m

 

 

ZAŁĄCZNIKI

GALERIA