A A A
  • Nagłółwek 1
  • 2
  • Gmina Kamionka Wielka zaprasza !

,,Lato w Dolinie Kamionki” - okiem ekodoradcyŚroda, 26 lipca 2017

Bardzo ciekawią propozycją na spędzenie niedzielnego popołudnia było uczestnictwo w corocznej imprezie pn ,,Lato w Dolinie Kamionki”. Impreza odbyła się 9. Lipca na terenie LKS Skalnik. Organizatorzy imprezy: Wójt Gminy i Gminny Ośrodek Kultury. Oprócz bogatej oferty kulturalnej jaką zaprezentowały zespoły taneczne, wokaliści, orkiestry dęte oraz lokalni twórcy można było obejrzeć nowoczesne niskoemisyjne urządzenia grzewcze oraz OZE. Pojawiły się stoiska firm takich jak:

- CICHEWICZ

- VIESSMAN

- LEWADA

- OGNIWO BIECZ

- ROLBUD-INSTAL

- KRZACZEK

- JENOX

- ENERGIA SŁONECZNA

 

Oprócz możliwości zapoznania się z szeroką ofertą wystawców, którzy prezentowali swoje urządzenia (kotły V Klasy spełniające normę ekoprojektu) można było na stoisku Gminy porozmawiać z eko-doradcą o uchwale antysmogowej dla województwa małopolskiego, która obowiązuje od 1 lipca 2017 i zdobyć ciekawe gadżety ekologiczne. Na stoiskach można było zobaczyć m.in. jak pracują nowoczesne kotły na eko-groszek, pellet, biomasę oraz kondensacyjne gazowe. Specjaliści z branży udzielali porad w zakresie modernizacji kotłowni w budynkach mieszkańców. Można było też porozmawiać z przedstawicielem firmy montującej fotowoltaikę i kolektory słoneczne jak tego typu rozwiązania podnoszą komfort naszego życia i ograniczają emisję. Ehh.. gdybyśmy wszyscy mieli takie urządzenia w budynkach to smog w naszej gminie znikł by bezpowrotnie.  

Wspaniała pogoda i przygotowane atrakcje ściągnęły do Kamionki Małej kilkutysięczne tłumy. Zachęcamy do obejrzenia obszernej relacji fotograficznej.

 

                                                                                                                                            Tekst i fot PL

GALERIA