A A A
  • Nagłółwek 1
  • 2
  • Gmina Kamionka Wielka zaprasza !

Z pasji do kajaków … Oliwia JeleńskaŚroda, 08 listopada 2017

            Oliwia Jeleńska to mieszkanka Boguszy. Od 8 lat uprawia kajakarstwo slalomowe w Klubie Sportowym „Start” Nowy Sącz pod okiem trenera Zbigniewa Bobrowskiego. Obecnie jest reprezentantką Polski w konkurencji „C1” – kobiet w grupie seniorów i juniorów.

Do jej największych osiągnięć w bieżącym roku należało zdobycie 7 miejsca na Mistrzostwach Świata Juniorów w Bratysławie (Słowacja) oraz zdobycie mistrzostwa Polski juniorów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - Mazowsze 2017 rozgrywanej w Drzewicy, 2 miejsce w klasyfikacji Pucharu Polski za cały sezon 2017 oraz liczne wysokie lokaty na zawodach krajowych. Reprezentowała również kraj na Mistrzostwach Europy oraz na Pucharach Świata w Niemczech, Czechach, Słowacji i Słowenii.

            Swoją pasję zawsze stara się łączyć z obowiązkami szkolnymi, chociaż ze względu na częste wyjazdy na zgrupowania nie jest to łatwe. W związku z tym gorące podziękowania należą się Dyrekcji oraz nauczycielom Gimnazjum Publicznego w Królowej Górnej za pomoc i okazane zrozumienie.

 

D.J.

GALERIA