A A A
  • Nagłółwek 1
  • 2
  • Gmina Kamionka Wielka zaprasza !

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ - KAMIENKA 2018Wtorek, 06 lutego 2018

W dniu 28 stycznia 2018 roku na zaproszenie Gminy Kamienka ze Słowacji, Gmina Kamionka Wielka już po raz jedenasty uczestniczyła w 47 turnieju piłki siatkowej o puchar wyzwolenia Kamienki. W turnieju wzięła udział jedna drużyna męska i jedna drużyna żeńska Uczniowskiego Klubu Sportowego „KRZEMIEN” działającego przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Św. Kingi w Kamionce Wielkiej. W zawodach uczestniczyli również przedstawiciele Gminy.

            Wymiana ta, nie jest tylko w zakresie kultury fizycznej i sportu, ale również wpływa na integrację między samorządami gminnymi, promowanie czynnego i zdrowego wypoczynku, nawiązywanie kontaktów między mieszkańcami w gminach, wymianę doświadczeń w sferze działalności kulturalnej i sportowej, ale także oświatowej i codziennej samorządowej rzeczywistości. Jest to także promocja gminy poza granicami naszego kraju.

Poprzez takie spotkania uaktywniają się samorządy i jednostki oświatowe działające w środowisku wiejskim na rzecz kultury fizycznej i sportu. Wszystkie mecze toczyły się w przyjaznej i sportowej atmosferze fair play.

            Uroczystego zakończenia turnieju dokonali przedstawicieli Gminy Kamienka i Kamionka Wielka. Drużyny z naszej gminy zdobyły II miejsce w kategorii mężczyzn i II miejsce w kategorii kobiet. Gratulujemy zajęcia tak wysokiego miejsca i zapraszamy na następne zawody międzynarodowe w turnieju piłki siatkowej.

            Po zakończonym turnieju odbyła się druga część spotkania przy muzyce, śpiewie i tańcach.

            Zawodnicy z zaprzyjaźnionych gmin, ale również i miłośnicy piłki siatkowej wyrazili szczerą chęć uczestnictwa w następnych zawodach.

            Serdecznie zapraszamy.

 

                                                                                                                                 

 

                                                                                                                                              M.G.

GALERIA