A A A
  • Slider 1
  • Slider 2
  • Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5
  • Gmina Kamionka Wielka zaprasza !!!

UWAGA!!! Zakaz zatrzymywania się i postojuŚroda, 18 grudnia 2013

Informujemy, że w dniu 17.12.2013r. Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu ustawił pionowy znak drogowy B - 36 (zakaz zatrzymywania się i postoju) w rejonie sklepu odzieżowego i zakładu fryzjerskiego w Kamionce Wielkiej. W związku z tym prosimy, aby nie parkować zarówno na jezdni, jak i chodniku dla pieszych. Do tej pory, samochody w tamtym rejonie były parkowane na całej szerokości chodnika, co zmuszało pieszych do wejścia na jezdnię. Oczywiście taka sytuacja stwarza zagrożenie dla pieszych. Dlatego też kierownictwo PZD w Nowym Sączu zdecydowało się na ustawienie w tym miejscu znaku "zakaz zatrzymywania się i postoju". Znak ten dotyczy jezdni i chodnika.

 

Przypominamy, że zakaz zatrzymywania się i postoju obowiązuje również w obrębie muru cmentarza w Kamionce Wielkiej. W rejonie tym zlokalizowany jest parking, na którym wyznaczono 93 miejsca postojowe, w tym 9 dla osób niepełnosprawnych. Parking wybudwano właśnie z myślą o kierowcach, a także w trosce o bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Również nie dozwolone jest pozostawianie samochodów na chodniku na przeciw Zespołu Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych w Kamionce Wielkiej.

W sytuacji nie stosowania się do oznakowania, a co za tym idzie łamania przepisów ruchu drogowego, kierowcy będą karani przez Policję. Nieprawidłowo zaparkowane pojazdy będą fotografowane, a zdjęcia będą przesyłane do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.