A A A
  • Slider 1
  • Slider 2
  • Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5
  • GMINA KAMIONKA WIELKA ZAPRASZA

Rodzinnie w BoguszyŚroda, 11 września 2019

Wójt Andrzej Stanek był gościem pikniku rodzinnego w Boguszy zorganizowanego przez Stowarzyszenie Jaworze. Piknik był drugą częścią dożynek wiejskich. Po Mszy Świętej  koncelebrowanej przez ks. prałata Stanisława Ruchałę z Kamionki Wielkiej i pochodzącego z Boguszy ks. Józefa Siedlarza, pracującego obecnie w parafii pw. św. Floriana w Hamtramck w stanie Michigan w USA , dożynkowy korowód ruszył na tradycyjny objazd gospodarzy. Honory starościny pełniła w tym roku Anna Zawiłowicz-Lupa,
a starosty Marek Gawlik. Drużbą dożynkowym był Stanisław Górka,
a przygrywała kapela Głodów. Warto podkreślić, że piękny wieniec dożynkowy wykonali własnoręcznie mieszkańcy Boguszy. Natomiast popołudniowe spotkanie mieszkańców miało bardzo rodzinny charakter i ściągnęło na kompleks boisk prawdziwe tłumy. Przygotowano wiele atrakcji i konkursów
z nagrodami dla dzieci, kusiły stoiska z regionalnym jedzeniem i grill przygotowane przez Stowarzyszenie Jaworze i starostów dożynek. Rozegrano towarzyski pomiędzy OSP Binczarowa i OSP Bogusza. Gospodarze okazali się bardzo "gościnni" i sąsiedzi z Binczarowej wygrali 6:1. Na zakończenie wszyscy świetnie się bawili przy muzyce zespołu Lux.

 

- Rodzinny charakter tego spotkania napawa optymizmem - mówił do uczestników pikniku  wójt Andrzej Stanek - W dzisiejszych czasach wartości rodziny, czasu spędzonego z bliskimi, zdrowych społecznych relacji, które nie mogą zaistnieć bez dobrze funkcjonującej rodziny, trzeba strzec i pielęgnować. Cieszę się, że w Boguszy to się nad wyraz udaje.  Gratuluję tego wartościowego spotkania wśród bliskich i sąsiadów i dziękuję za zaproszenie.

 

Organizatorzy festynu serdecznie dziękują wszystkim sponsorom. Festyn wsparło wiele osób i firm: Motylex - Mariusz Górka, PMB Rolbud - Wojciech Rola Simdach - Szymon Siedlarz, Tomicars - Tomasz i Anna Świgut Motorola Tomasz Rola Cargodirections, radny Gminy Kamionka Wielka  Rafał Kamieński, sołtys Boguszy Marian Gawlik, starości dożynek Anna Zawiłowicz-Lupa i Marek Gawlik. Podziękowania należą się ponadto OSP Binczarowa z sąsiedniej Gminy Grybów i OSP Bogusza, kapeli Głody, zespołowi Lux i wszystkim mieszkańcom, którzy bezinteresownie zaangażowali się w organizację dożynek i pikniku.  Piknik wsparł również Wójt Gminy Kamionka Wielka Andrzej Stanek.

 

                                                                                                                                                 R.K.

GALERIA