Przejdź do treści

Prace nad stabilizacją osuwiska „Wolniki” trwają!

Prace nad stabilizacją osuwiska „Wolniki” trwają!

Treść

Wójt Gminy Kamionka Wielka Pan Andrzej Stanek w dniu 9 sierpnia br. wraz z pracownikami Urzędu Gminy udał się do Mszalnicy, gdzie trwają roboty właściwe związane ze stabilizacją osuwiska „Wolniki”. Zadanie obejmuje wykonanie prac stabilizacyjnych wraz z remontem odcinka drogi oraz przydrożnego rowu.

Na budowie Pan Wójt spotkał się z przedstawicielami wykonawcy oraz inspektorem nadzoru. Przedstawili oni zakres wykonanych dotychczas prac, tj. zakończono prace związane z wykonaniem pali wierconych i przystąpiono do kolejnego etapu robót polegającego na wykonaniu konstrukcji oczepu żelbetowego.

Pan Wójt wyraził swoje zadowolenie z faktu, iż prace nad stabilizacją niniejszego osuwiska przebiegają zgodnie z planem. Mimo niesprzyjającej w ostatnich dniach aury pogodowej, według Wykonawcy planowany termin zakończenia przedmiotowej inwestycji tj. 08.12.2023r. na chwilę obecną nie jest zagrożony.

Osuwisko „Wolniki” jest kolejną inwestycją związaną ze stabilizacją osuwisk na terenie Gminy Kamionka Wielka, która odpowiada na potrzeby mieszkańców, a pozyskanie środków na jej budowę bez wątpienia kolejnym osiągnieciem Pana Wójta Andrzeja Stanka. Całkowity koszt inwestycji wynosi 4 826 644,69 zł.

Jednocześnie Pan Wójt wyraża podziękowanie mieszkańcom za zrozumienie czasowych niedogodności wynikających z prowadzonych robót.