Przejdź do treści

ENERGIA PRZYSZŁOŚCI

Treść

Tematem ostatnich zajęć w ramach projektu “Być jak Ignacy” była energia przyszłości. Na początku zajęć “Królewscy Poszukiwacze” zaprojektowali pojazd przyszłości. Narysowali na kartkach autorski projekt samochodu przyszłości oraz zastanawiali się czym będzie napędzany. Analizowali również otrzymane notatki w których fan rozwiązań ekologicznych zastanawia się nad wymianą swojego auta o napędzie elektrycznym na auto o napędzie wodorowym. Następnie weryfikowali zawarte w nich informacje na temat paliwa wodorowego korzystając z Internetu. Zbudowali również auto napędzane powietrzem. Po nadmuchaniu balonu uczniowie szybko zatykali palcem końcówkę rurki i umieszczali auto na podłodze i obserwowali jego ruch. 

Podsumowaniem zajęć była praca w zespołach. Uczniowie dostali mapę Energolandii, kraju, który planuje właśnie wielką rewolucję energetyczną. Rewolucja ta ma na celu ograniczenie wykorzystywania paliw kopalnych oraz zapewnienie zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego przez wykorzystanie różnych źródeł energii.  

Ich zadaniem było wybranie trzech z lokalizacji zaznaczonych znakami zapytania i i zaproponowanie dla nich najbardziej efektywnej technologii energetycznej.

https://spkrolowapolska.kamionkawielka.pl/pl/1326/7057/energia-przyszlosci.html