Przejdź do treści

Gospodarstwo Agroturystyczne "U GAZDY" Dobosz Józef Kamionka Wielka

Treść

 Nr w ewid. 3/2003

 

Gospodarstwo agroturystyczne "U GAZDY" z szałasem biesiadnym
Dobosz Józef
Kamionka Wielka 17

tel: 511 63 84 86
tel: 514 28 02 12
e-mail: ugazdy@o2.pl
www.ugazdy.friko.pl

 

Nasze gospodarstwo leży na północnym zboczu wsi Kamionka Wielka, która jest typową doliną górską na południowo-zachodnim krańcu Gór Grybowskich. Z łagodnego stoku rozciąga się wspaniały widok na całą wieś. Miejscowość położona jest w odległości kilkunastu kilometrów od Nowego Sącza, Starego Sącza, Krynicy, Piwnicznej oraz przejścia granicznego na Słowację.

       Spokój i ciszę zawdzięczamy lokalizacji z dala od miejskiego szumu, w części wsi żyjącej leniwie wiejskim rytmem. Gospodarstwo położone jest w pięknej okolicy niedaleko lasu i rzeki Kamionka. Nasze gospodarstwo agroturystyczne prowadzimy od jesieni 2004 roku. Posiadamy również gospodarstwo rolne, w którym mamy krowę, kury, kuce szetlandzkie oraz doskonałe do rekreacji konie huculskie. Można więc spróbować u nas mleka, świeżych serów i jaj. Istnieje możliwość przejażdżki końmi. W czasie letnim zwiedzania wsi bryczkami, a w czasie zimy możliwość organizowania kuligów z muzyką. Gospodarstwo posiada rozległą przestrzeń wokół domu. Przy zabudowaniach jest wiele zieleni: kwiatów, krzewów ozdobnych i drzew. Altana, huśtawki, ciekawie zaaranżowane miejsce na ogrodowego grilla, czy mini plac zabaw dla najmłodszych gości sprawiają, że można u nas doskonale wypocząć. Z dojazdem na miejsce i pozostawieniem samochodu na terenie ogrodzonego gospodarstwa nie ma żadnych problemów.

       Dla tych z Państwa, którzy nad leniuchowanie na ogrodowym leżaku przedkładają piesze, rowerowe lub zmotoryzowane wycieczki stoją otworem wszystkie atrakcje naszego regionu, a jest w czym wybierać. W okolicy jest wiele turystycznych szlaków rowerowych i spacerowych. Nasz region obfituje w schroniska, stacje narciarskie, uzdrowiska, zabytkowe miasta, architekturę sakralną, muzea, skanseny, zamki, dwory i pałace. Dla miłośników sportów proponujemy spływy (łodziami, kajakami lub pontonami), parki linowe, lodowiska, gokarty, minigolfa, jazdę konną, baseny, kąpieliska, ślizgawki, zjeżdżalnie i parki zabaw. Zarówno zimą jak i latem warto odwiedzić Krynicę-Zdrój, Piwniczną-Zdrój, Stary Sącz, a jadąc trochę dalej można podziwiać Zakopane.

      Nasza oferta noclegowa jest różnorodna. Dla gości, którzy chcą spędzić czas w komfortowych warunkach w naszej ofercie posiadamy:

  • 2 pokoje - trzyosobowe
  • 2 pokoje - dwuosobowe

       W pokojach trzyosobowych istnieje możliwość dostawki w jednym z nich do 5 miejsc, a w drugim do 6 miejsc noclegowych. Również w pokojach dwuosobowych istnieje możliwość dostawki w obydwóch do 3 miejsc noclegowych. Wszystkie te pokoje maja dostęp do dużej kuchni oraz łazienki z oddzielnym WC.

       Oferujemy do państwa dyspozycji chatę góralską z paleniskiem i grillem. Nasza chata powstała według technologii sprzed wieku. Dzięki wykonaniu prawie w całości z drewna, budowla posiada swój klimat i charakter. Szczególna atmosfera towarzyszy wieczornym spotkaniom podczas pieczenia kiełbaski przy blasku migocących w kominku iskier. Umiejscowiona obok naszego gospodarstwa agroturystycznego, gdzie panuje cisza i spokój, a jednocześnie z dojazdem i pozostawieniem samochodu lub autokaru nie ma żadnych problemów.

 

 

Zdjęcia