A A A
  • Slider 1
  • Slider 2
  • Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5
  • GMINA KAMIONKA WIELKA ZAPRASZA

Ślubowanie klas pierwszych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Władysława Jagiełły w Kamionce Wielkiej.Piątek, 25 października 2019

Pierwszoklasiści Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Władysława Jagiełły w Kamionce Wielkiej są już pełnoprawnymi uczniami. W czwartek (24.10.2019 r) zgodnie z wieloletnią tradycją, najmłodsi członkowie społeczności szkolnej złożyli ślubowanie. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor szkoły Pani Izabeli Zaczyk, która powitała wszystkich zebranych i podkreśliła, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności uczniowskiej.

Uroczystość  ślubowania odbyła się na pięknie przystrojonej sali gimnastycznej. Ceremoniał uwzględniał strój galowy, przysięgę na sztandar oraz pasowanie na ucznia przez Panią dyrektor. Zanim jednak pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej zaprezentowali pięknie przygotowany program artystyczny. Dzieci zatańczyły poloneza, recytowały wiersze i pochwaliły się umiejętnościami wokalnymi. Zaproszeni goście oraz  wzruszeni rodzice, gromkimi brawami podziękowali dzieciom za wspaniały występ.
Najważniejszym momentem uroczystości było ślubowanie, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania na ucznia dokonała dyrektor szkoły Pani Izabela Zaczyk, natomiast dyplomy pamiątkowe wręczała sekretarz gminy Kamionka Wielka Pani Małgorzata Antkiewicz-Wójs.
Dzieciom oraz ich rodzicom gratulacje w imieniu Wójta Gminy Kamionka Wielka Pana Andrzeja Stanka złożyła sekretarz gminy uczestnicząca w uroczystości, odczytała również specjalnie wystosowany przez wójta gminy na tę okoliczność list gratulacyjny. 
Ślubowanie uczniów klas pierwszych to ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców i bliskich. Miłym zakończeniem tej uroczystości były specjalnie przygotowane dla dzieci upominki od Wójta Gminy Kamionka Wielka oraz Rady Rodziców.
 
Zdjęcia: Barbara Pogwizd - Bies Art

GALERIA