A A A
  • Slider 1
  • Slider 2
  • Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5
  • GMINA KAMIONKA WIELKA ZAPRASZA !!!

Jubilatce – 200 lat!Wtorek, 16 czerwca 2020

 

Gospodarz gminy Kamionka Wielka, wójt Andrzej Stanek był jednym
z honorowych gości Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi. Okazja do uroczystości, 12 czerwca br., była wyjątkowa: 115 „urodziny” placówki.

Rozpoczęła ją msza święta odprawiona w kościele parafialnym Matki Bożej Nieustającej Pomocy przez ks. prałata Janusza Potoka, który też wygłosił okolicznościową homilię.

Część oficjalna odbyła się już w Szkole. Było uroczyście, ale skromnie i kameralnie, bowiem epidemia pokrzyżowała i uniemożliwiła zrealizowanie wszystkich przygotowywanych planów.

Na okolicznościowej konferencji swoimi wspomnieniami i refleksjami dzieliła się Maria Ruśniak, dyrektor kamionczańkiej Szkoły w latach 1989 do 2015.

Państwo Michalscy wypełniając swoją misję i pasję mówili o czasach księżnej Kingi, przyszłej świętej i patronce Szkoły - jubilatki.

Oczywiście, nie brakło również czasu na refleksję podsumowującą wczoraj i dzisiaj placówki oraz zamierzeń na kolejne lata. Jedną z inicjatyw jest promowanie w Szkole wartości wypływających z kodeksu rycerskiego, który zawierał następujące przesłania:

 

Bądź zawsze oddany Bogu, Ojczyźnie, Panu.
Nigdy nie bądź tchórzliwy.
Bądź ambitny i podążaj do celu.
Przegrane bitwy znoś z honorem.
Bądź wzorem dla innych.
Szanuj ludzi wokół siebie.
Dobro i prawość przed niesprawiedliwością broń.
Bądź hojny dla ludzi w potrzebie.
Bądź wierny swym zasadom i ideałom.
Nie krzywdź słabszych... "

 

Absolwentów Szkoły – jubilatki dyrektor Mariusz Popiela zaprosił do wspólnej, wirtualnej zabawy na okolicznościowej stronie internetowej, a na tych, którzy podejmą to wyzwanie czeka urodzinowa niespodzianka.

Wójt gminy Andrzej Stanek przekazał Szkole bon na tysiąc złotych, serdeczne życzenia i okolicznościowy list.

 

Fotografia: Bies Art Barbara Pogwizd

GALERIA