A A A
  • Slider 1
  • Slider 2
  • Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5
  • 1.09.2020 - 30.11.2020 TRWA POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020

Życzenia z okazji Dnia Edukacji NarodowejŚroda, 14 października 2020

 Kamionka Wielka, 14 października 2020 roku

 

Drodzy

Nauczyciele, Wychowawcy, Pedagodzy, Pracownicy placówek oświatowych!

Szanowni Państwo!

 

Ktoś powiedział, że… „Prawdziwi superbohaterzy nie noszą peleryny; oni są nauczycielami!” To lapidarne zdanie oddaje sens i istotę zawodu nauczycielskiego i wypełnia się w Waszej pracy każdego dnia, na każdej lekcyjnej godzinie.

W ostatnich miesiącach te słowa nabrały dodatkowo wyjątkowego znaczenia. Pandemia koronawirusa postawiła przed wszystkimi, także przed Szkołą i Wami – Drodzy Nauczyciele - jej pracownikami, nadzwyczajne wyzwania i problemy, których nikt z nas nie przewidział, z jakimi jeszcze się nie mierzyliśmy.

Regina Brett – amerykańska pisarka i dziennikarka napisała: „Ale jeśli spotyka cię w życiu wiele trudności, to znaczy, że jesteś stworzony do tego, żeby im podołać.”

Nie tylko Wasze święto – Dzień Edukacji Narodowej – pozwala mi skonstatować, że podołaliście tym wszystkim trudnościom i wyzwaniom, jakie przyniosła nam i przynosi każdego dnia pandemia.

 

Szanowni Państwo,

I za to Wam serdecznie dziękuję!

 

Drodzy

Nauczyciele, Wychowawcy, Pedagodzy, Pracownicy placówek oświatowych!

 

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Te słowa św. Jana Pawła II idealnie wręcz pasują i odnoszą się do Was, do Waszych powinności, gdy wypełniacie je w szkole, w codziennym kontakcie z Waszymi uczniami.

Z równą estymą do Was i Waszego zawodu odnosi się amerykańska pisarka Deanna Beisser: „Nauczyciel… to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom?”

Życzę Wam, drodzy Nauczyciele, tej wyjątkowości, a także satysfakcji
i spełnienia się w tym szlachetnym zawodzie, który niech będzie także Waszą misją.

Życzę wciąż wielkiego serca dla Waszych podopiecznych.

Janusz Korczak napisał: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Życzę Państwu samych uśmiechów i sukcesów, które mierzy się też powodzeniem i sukcesami Waszych Uczniów.

Serdeczne życzenia przekażcie również swoim najbliższym – Rodzinom, bowiem i one spotykają się z trudami i sukcesami, blaskami i cieniami Waszego powołania – Waszego zawodu. Oby sukcesów i blasków było w Waszym życiu jak najwięcej.

 

 

Andrzej Stanek

Wójt Gminy Kamionka Wielka