A A A
  • Slider 1
  • Slider 2
  • Slider 3
  • Slider 4
  • Slider 5
  • GMINA KAMIONKA WIELKA ZAPRASZA !!!

Będzie nowa szkoła w Boguszy!Środa, 09 grudnia 2020

W drugiej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych komisja przy premierze Rządu RP rozdzieliła między samorządy 4,35 mld zł.
Województwo małopolskie jest beneficjantem bez mała 1 mld zł. Wśród 186 wniosków z Małopolski, które otrzymały bezzwrotne wsparcie, jest też wniosek złożony przez wójta Kamionki Wielkiej Andrzeja Stanka o dofinansowanie budowy nowej szkoły podstawowej w Boguszy.

Obecna placówka z niemal setką uczniów i historią pisaną od początków minionego wieku, zajmuje rozbudowany budynek wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną, jest w złym stanie i nie spełnia wymogów szkoły XXI wieku. W takich miejscowościach, jak Bogusza szkoły są nie tylko placówkami oświatowymi, ale spełniają też funkcje centrów w których skupia się aktywność społeczna i kulturalna.

Planowana inwestycja kamionczańskiej gminy otrzymała wsparcie w wysokości ponad 5,5 mln zł. Są one przeznaczone na zaprojektowanie i wybudowanie budynku szkoły i przedszkola wraz z salą gimnastyczną i zapleczem szatniowym.
Cała inwestycja w Boguszy ma kosztować 6,5 mln zł. Brakujący milion wyłożony będzie z budżetu gminy. Nowa szkoła ma powstać w dwa lata. Tyle czasu ma gospodarz gminy na rozliczenie rządowego wsparcia.

To nie pierwszy wniosek gminy Kamionka Wielka doceniony i pozytywnie zaopiniowany przez rządową komisję. Andrzej Stanek zapowiada, że ubiegał się będzie o kolejne bezzwrotne środki w zapowiadanym, kolejnym rozdaniu środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

GALERIA