Przejdź do treści

XXV Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej z okazji Dnia Dziecka

XXV Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej z okazji Dnia Dziecka

Treść

 W dniu 15 maja 2018 roku już po raz 25 odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej z okazji Dnia Dziecka na boisku sportowym w miejscowości Królowa Górna.

Uroczystego otwarcia jubileuszowych Igrzysk dokonał Wójt Gminy Kamionka Wielka mgr Kazimierz Siedlarz.

Igrzyska jak co roku odbywały się w dwóch kategoriach – szkoły podstawowe i gimnazja. Jako pierwsi brali udział gimnazjaliści. Mogli oni spróbować swoich sił w następujących konkurencjach: cross dziewczęta 600 m, chłopcy 800 m, pchnięcie kulą oraz sztafeta.

Na uczniów szkół podstawowych czekał natomiast bieg cross, którego długość dostosowana była odpowiednio dla każdej klasy. Następnie uczniowie brali udział w rzucie piłeczką palantową i biegu sztafetowym.

Podczas ceremonii dekorowania najlepszych zawodników Igrzysk Wójt Gminy wręczył nagrody dla najlepszych sportowców Gminy Kamionka Wielka w roku szkolnym 2017/2018.

Za zajęcie poszczególnych miejsc szkołom zostały przydzielone nagrody pieniężne na zakup sprzętu sportowego.

Najlepszą szkołą podczas XXV Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej z okazji Dnia Dziecka w kategorii Szkół Podstawowych okazał się Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamionce Wielkiej, natomiast w kategorii Gimnazjów Publicznych pierwsze miejsce przypadło Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Królowej Górnej. 

Podczas trwania Igrzysk nawiązano do obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dyrektorom Szkół, nauczycielom oraz młodzieży serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników sportowych.

Zdjęcia