Przejdź do treści

Lato w Boguszy

Lato w Boguszy

Treść

 W tym roku Dzień Rodziny w Boguszy wypadł nadzwyczaj okazale. Dopisała pogoda i bardzo licznie zgromadzeni mieszkańcy zachęceni bogatym programem i wspólnym niedzielnym spędzeniem czasu z całymi rodzinami. Nie było chyba mieszkańca Boguszy, który choćby na chwilę nie zaglądnął 17 czerwca na kompleks boisk sportowych. W imprezę zorganizowaną staraniem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Miejscowości Bogusza „Jaworze” włączyła się również Szkoła Podstawowa w Boguszy. Program przygotowany przez dzieci i młodzież spotkał się z gorącym przyjęciem widzów. Były oczywiście życzenia, piosenki i wiersze dla rodziców, a nawet teatrzyk kukiełkowy.

 

 

Po występach uczniów gwarę lachowską zaprezentowali laureaci konkursu „Lachoskie godonie”.

Na najmłodszych czekała dmuchana zjeżdżalnia, ogromne bański mydlane, wata cukrowa i popcorn, lody i łakocie. A wszyscy mogli skosztować chleba własnego wypieku, smalcu, ogórków kiszonych, kiełbaski z grilla i świetnych ciast przygotowanych przez gospodynie z Boguszy. Wszyscy mający zacięcie piłkarskie spróbowali sił w rodzinnym turnieju piłki nożnej. Najlepsze drużyny nagrodzono medalami. Mnóstwo nagród czekało też na uczestników i zwycięzców rodzinnych zawodów i konkursów. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs hydronetek, dla najmłodszych kandydatów na strażaków. Z trafieniem strumieniem wody do celu młodzi boguszanie radzili sobie wyśmienicie. To nie był ostatni strażacki akcent tego dnia, ponieważ o widowiskowy pokaz profesjonalnego ratownictwa technicznego zadbali druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Boguszy.

 

Lato w Boguszy -  organizacja imprez integrujących mieszkańców” – to projekt Stowarzyszenia  „Jaworze” dofinansowany przez Gminę Kamionka Wielka w ramach umowy na realizację zadania publicznego. Imprezę wsparło również wiele firm. Dziękujemy serdecznie Mariuszowi Porębie (POR-TECH), Mariuszowi Górka i Adamowi Motyce (MOTYLEX), Tomaszowi Świgutowi (MECHANIKA SAMOCHODOWA), Szymonowi Siedlarzowi (SIMDACH), Andrzejowi Koszykowi (ANKOP), Wojciechowi Roli (ROL BUD), Marii Matusik (SKLEP SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWY), Agnieszce Rola (CARGO DIRECTIONS), Tomaszowi Rola (MOTOROLA) – wszystkie firmy z Boguszy oraz Krzysztofowi Górskiemu( F.H.U MIX, Kamionka Wielka), Markowi Sekule (M-CAR, Binczarowa) i Wojciechowi Kamieńskiemu (INFLUENCJA, Nowy Sącz).