Przejdź do treści

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ - KAMIENKA 2019

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ - KAMIENKA 2019

Treść

 Dnia 3 lutego 2019 r. na zaproszenie Gminy Kamienka ze Słowacji reprezentacja Gminy Kamionka Wielka wraz z zawodnikami uczestniczyła w 48 turnieju piłki siatkowej o puchar wyzwolenia Kamienki. W turnieju wzięła udział jedna drużyna żeńska oraz jedna drużyna męska Uczniowskiego Klubu Sportowego „KRZEMIEN” działającego przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Św. Kingi w Kamionce Wielkiej.

            Podczas trwania turnieju przedstawiciele gmin partnerskich złożyli uroczyście kwiaty pod pomnikiem, a następnie wrócili kibicować swoim drużynom.

            Wymiana zdań i doświadczeń nie dotyczy jedynie zakresu kultury fizycznej i sportu, ale również wpływa na integrację między samorządami gminnymi, promowanie czynnego i zdrowego wypoczynku, nawiązywanie kontaktów między mieszkańcami w gminach, ale również w sferze działalności kulturalnej i sportowej, oświatowej i codziennej samorządowej rzeczywistości. Jest to także promocja gminy poza granicami naszego kraju.

Poprzez takie spotkania uaktywniają się samorządy oraz jednostki oświatowe działające w środowisku wiejskim na rzecz kultury fizycznej i sportu. Wszystkie mecze toczyły się w przyjaznej i sportowej atmosferze fair play.

            Uroczystego zakończenia turnieju dokonali przedstawicieli Gminy Kamienka i Kamionka Wielka. Drużyny z naszej gminy zdobyły III miejsce w kategorii mężczyzn i III miejsce w kategorii kobiet. Gratulujemy zwycięzcom.

            Po zakończonym turnieju odbyła się druga część spotkania przy muzyce, śpiewie i tańcach.

            Zawodnicy z zaprzyjaźnionych gmin, ale również i miłośnicy piłki siatkowej wyrazili szczerą chęć uczestnictwa w następnych zawodach.                                              

 

                                                                                                                                             M.K.