Przejdź do treści

Apel Sejmiku Województwa Małopolskiego w sprawie szczepionki przeciw COVID-19

Treść

Sejmik Województwa Małopolskiego, w obliczu wyzwania, jakim jest „Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19”, zachęca mieszkańców regionu do szczepienia się oraz deklaruje włączenie się we współpracę przy realizacji programu szczepień.

 
Realizacja szczepień jest najbardziej efektywną formą działania profilaktycznego chroniącą przed groźnymi chorobami zakaźnymi. Przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19 w ocenie naukowców jest bezpieczne i pozwoli na uniknięcie zachorowania na tę chorobę lub łagodniejsze jej przejście. Należy również podkreślić, że osoby, które przechodzą COVID-19 w sposób łagodny, w mniejszym stopniu zakażają innych. Udział w „Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19” daje więc nadzieję na osiągnięcie odporności zbiorowej - a tym samym na powrót do normalności i bezpiecznego funkcjonowania w życiu codziennym.
 
Mając na uwadze powyższe, Sejmik Województwa Małopolskiego deklaruje włączenie się i współpracę przy realizacji narodowego programu szczepień. Apeluje jednocześnie do wszystkich Małopolan o przystąpienie do programu szczepień. Decyzja o przyjęciu szczepionki ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia celu, jakim jest wygaszenie epidemii.