Przejdź do treści

Loteria Spisu Powszechnego

Loteria Spisu Powszechnego

Treść

Loteria Spisu Powszechnego

Główny Urząd Statystyczny będzie rozdawał nagrody za udział w Narodowym Spisie Powszechnym. Zgłoszenia do loterii rozpoczynają się 22 kwietnia, a kończą 7 lipca.

 

Może wziąć w niej udział każda osoba, która dokona samospisu za pośrednictwem internetu. Mechanizm jest bardzo prosty. Po ukończeniu kwestionariusza GUS przesyła składający się z dziesięciu znaków kod, który następnie można zarejestrować w loterii.

Pula nagród opiewa na ponad dwa miliony złotych, a nagrodzonych zostanie 1456 osób.

Dla mieszkańców każdego z województw przewidziano pięć kart o wartości 1000 złotych i dziesięć o wartości 500 złotych. To nagrody pierwszego oraz drugiego stopnia.

Z kolei nagroda główna w loterii Narodowego Spisu Powszechnego, również po jednej dla każdego z województw, to samochód osobowy marki Toyota Yaris o wartości ponad 65 tys. złotych, a wraz z nim pakiet ubezpieczeniowy OC, AC, NW i assistance.

Losowania nagród pierwszego i drugiego stopnia będą prowadzone od 7 maja do 9 lipca. Nagrody główne zostaną rozdane 14 lipca.

Czym jest Narodowy Spis Powszechny i jak się spisać?

Spis jest przeprowadzany co dziesięć lat. To największe badanie na terenie naszego kraju, które dostarcza danych statystycznych o stanie demograficznym, społecznym i ekonomicznym jednostkom administracji, naukowcom, badaczom czy mediom.

Z powodu pandemii COVID-19 podstawową formą uczestnictwa jest spis internetowy, który trwa od 1 kwietnia do 30 czerwca.

W przypadku braku zgłoszenia, rachmistrz sam skontaktuje się z telefonicznie lub osobiście, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna w kraju.

Jest także możliwość samodzielnego skontaktowania się z infolinią (22 279 99 99) i wzięcia udziału w spisie na żądanie.