Przejdź do treści

Mistrz Ortografii II edycja

Mistrz Ortografii II edycja

Treść

Szanowni Państwo,

Pragniemy zaprosić szkoły podstawowe i średnie do udziału w ogólnopolskim konkursie Mistrz Ortografii edycja II, organizowanym przez serwis edukacyjny Dyktanda.pl.

Głównym założeniem konkursu Mistrz Ortografii jest propagowanie znajomości poprawnej pisowni wyrazów wśród uczniów - i nie tylko. Uczestnicy będą mieli za zadanie rozwiązywać dyktanda poprzez portal www.dyktanda.pl. Wskazywanie poprawnych odpowiedzi będzie prowadziło do gromadzenia punktów.

Zachętą do aktywnego udziału w konkursie będą nagrody, które tym razem wręczymy nie tylko uczestnikom indywidualnym, ale także szkołom, których uczniowie uzbierają łącznie największą liczbę punktów.

Aby przystąpić do konkursu Mistrz Ortografii wystarczy, że szkoła będzie posiadać aktywny profil (oraz utworzone klasy i przypisanych do nich uczniów) w Module dla Szkół na stronie Dyktanda.pl. Zarówno założenie, jak i prowadzenie profilu jest całkowicie bezpłatne, a rejestracji szkoły może dokonać nauczyciel lub dyrektor. Poniżej zamieszczamy nagranie przeprowadzające przez proces rejestracji szkoły:
https://www.youtube.com/watch?v=_t8GNHSYm0E&ab_channel=DyktandaPL

Konkurs Mistrz Ortografii edycja II startuje 14.05.2021 r. i będzie trwał do 13.06.2021 r. Rozgrywany będzie w pięciu kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoły średnie, dorośli (serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy również nauczycieli) oraz w dodatkowej kategorii dla szkół. Nagrody otrzyma stu indywidualnych uczestników (dwudziestu najlepszych z każdej kategorii wiekowej) oraz 3 najlepsze szkoły. Nagrodami dla osób indywidualnych będą wskazane przez nich nagrody rzeczowe o określonej wartości, w zależności od zajętego miejsca (przykładowo zdobywcy 1. miejsca z każdej kategorii będą mieli możliwość wybrać dla siebie nagrodę o wartości do 200 zł). Nagrody dla szkół przybiorą natomiast formę przydatnych pomocy naukowych.
https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii?school=1

Poprzednia edycja konkursu Mistrz Ortografii, rozgrywana wiosną 2020 r., spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział ponad 8 tys. osób, które rozwiązały łącznie aż 423 916 dyktand!

Zapisy do konkursu: https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii