Przejdź do treści

Wojewódzki trening systemu alarmowania.

Wojewódzki trening systemu alarmowania.

Treść

Szanowni Państwo,

1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17:00 wybuchło Powstanie Warszawskie – największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Do walki z Niemcami przystąpiło ok. 50 tysięcy osób. W czasie walk w Warszawie zginęło ok. 18 tys. Powstańców, a 25 tys. zostało rannych. Straty wśród ludności cywilnej były ogromne i wyniosły ok. 180 tys. ludzi. Pozostałych przy życiu mieszkańców Warszawy wypędzono z miasta. W zemście za urządzenie powstania, stolica Polski została niemal całkowicie spalona i zburzona. Choć walka Powstańców była planowana na kilka dni, trwała ponad dwa miesiące – do 2 października 1944 roku.

Powstanie Warszawskie jest symbolem wielkiej odwagi, poświęcenia, oddania i patriotyzmu. Dziś, w 77. rocznicę Powstania Warszawskiego oddajemy hołd wszystkim Bohaterom Powstania za ich determinację w walce o wolną Polskę.

W ramach wojewódzkiego treningu systemu alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w dniu 1 sierpnia 2021 roku o godz. 17:00 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (odwołanie alarmu – ciągły dźwięk w okresie trzech minut) emitowany przez syreny.

Prosimy o chwilę zatrzymania i zadumy w trakcie emisji sygnału, pamiętając o tych, którzy oddali życie, walcząc również za naszą wolność.

 

Wójt Gminy Kamionka Wielka

/-/ Andrzej Stanek

Pliki do pobrania

Komunikat.pdf 540.02 KB