Przejdź do treści

Życzenia z okazji Dnia Strażaka

Życzenia z okazji Dnia Strażaka

Treść

Kamionka Wielka, 4 maja 2022 roku

Szanowni Druhowie
Ochotniczych Straży Pożarnych
w
Boguszy, Królowej Górnej, Mszalnicy, Mystkowie

 

Drogie Druhny, drodzy Druhowie.

W dniu Waszego święta – Międzynarodowego Dnia Strażaka, składam Wam serdeczne podziękowania za trud, za gotowość niesienia pomocy w najtrudniejszych sytuacjach i zdarzeniach, za ofiarność z jaką służycie naszej kamionczańskiej społeczności na co dzień i od święta.

Jesteście dumą naszej małej ojczyzny.

Nie sposób sobie wyobrazić bez Was, Waszych drużyn uroczystości państwowych, patriotycznych i religijnych.

Nie sposób sobie wyobrazić, co mogłoby się zdarzyć w sytuacjach kryzysowych, gdyby nie Wasza gotowość i profesjonalizm w niesieniu pomocy potrzebującym.

W tych „zabieganych” czasach, gdy, bywa, zamykamy się w czterech ścianach własnych domów Wasza ofiarność, poświęcenie swojego czasu, czasu swoich rodzin i gotowość niesienia pomocy w każdej chwili, gdy zabrzmi syrena jest nie do przecenienia. Wasza postawa sprawia, że strażacki etos – na nasze szczęście – wciąż jest atrakcyjny, wciąż przyciąga młody ludzi.

W imieniu własnym i kamionczańskiej społeczności dziękuję Wam za to.

Zapewniam, iż pamiętamy o Was, jak też na miarę naszych możliwości, dbamy i zabiegamy o Was, nie tylko od święta.

 

Szanowne Druhny, szanowni Druhowie,

W dniu Waszego święta życzę Wam siły i konsekwencji w pełnieniu tak ważnej dla naszej społeczności służby. Życzę, byście jak najrzadziej musieli narażać swoje zdrowie i życie.

Życzę powodzenia, sukcesów w zaszczytnej służbie.

Życzę zawsze szczęśliwych powrotów z akcji!

Każdemu z Państwa, drogie Druhny i drodzy Druhowie, życzę wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym, rodzinnym i zawodowym.

Przekażcie też moje serdeczne życzenia Waszym rodzinom i bliskim, których wsparcie dla Waszej służby również jest nieocenione.

 

Andrzej Stanek

Wójt Gminy Kamionka Wielka