Przejdź do treści

Więcej Nas łączy, niż dzieli…

Więcej Nas łączy, niż dzieli…

Treść

05 maja to Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. I właśnie tego dnia, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Kamionka Wielka Pana Andrzeja Stanka, przy udziale Gminnej Biblioteki Publicznej w Kamionce Wielkiej wraz z Klubem Seniora oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamionce Wielkiej, w sali gimnastycznej tejże szkoły, odbyło się spotkanie integracyjne, w którym wzięli udział podopieczni i ich opiekunowie z Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno -Wychowawczego „GROMADKA” w Nowym Sączu. Spotkanie prowadził gospodarz szkoły Pan Mariusz Popiela.

Wójta Gminy Kamionka Wielka reprezentowała Sekretarz Gminy Pani Małgorzata Antkiewicz- Wójs, która z okazji święta, rodzicom i opiekunom osób niepełnosprawnych podziękowała za ich dobroć, serdeczność i wyjątkowe wsparcie swoich dzieci i podopiecznych, jak również życzyła siły i wytrwałości w przezwyciężaniu życiowych trudności.

Główną ideą organizacji spotkania była szeroko pojęta integracja, stąd też podczas spotkania uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 zaprezentowali krótki program artystyczny i sportowy. Spotkanie okazało się doskonałą okazją do wspólnej zabawy i wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami i ich opiekunami. Niezwykle miłym gestem dla dzieci i ich opiekunów były przygotowane przez Wójta Gminy upominki, które sprawiły wielką radość obdarowanym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyłączyły się do organizacji tego wydarzenia.