Przejdź do treści

LKS Królovia szkoli młodych adeptów piłki nożnej

LKS Królovia szkoli młodych adeptów piłki nożnej

Treść

Dzięki dotacji współfinansującej zadanie publiczne pn. „Prowadzenie i szkolenie drużyn piłki nożnej dzieci i młodzieży w ramach klubów sportowych” przyznanej decyzją Wójta Gminy Kamionka Wielka Pana Andrzeja Stanka, Ludowy Klub Sportowy „Królovia” w Królowej Górnej rozpoczął szkolenie najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Zajęcia sportowe w kategorii piłki nożnej obywają się dla dzieci w wieku od 5 – 9 lat na boisku Orlika w Królowej Górnej w dwóch grupach wiekowych: „Skrzat” od 5 - 7 lat oraz „Żak” od 8 – 9 lat. Treningi realizowane są w formie zabaw, uczą działań w grupie i rywalizacji fair play. Mają na celu poprawę zdolności motorycznych wśród dzieci, szybkości, gibkości i koordynacji ruchowej. Zajęcia są prowadzone przez trenera z uprawnieniami Grassroots-C. W grupie „Skrzat” liczącej 15 osób treningi odbywają się dwa razy w tygodniu w poniedziałek i czwartek od godz. 17.00 do 18.15, natomiast w grupie „Żak”, liczącej 10 osób, w poniedziałek i czwartek od godz. 18.15 do 19.30.

Włodarz Gminy życzy młodym adeptom piłki nożnej dobrej zabawy, konsekwencji w doskonaleniu swoich umiejętności piłkarskich, a w przyszłości występów na najlepszych stadionach świata. Rodzicom natomiast wytrwałości we wspieraniu swoich pociech w realizacji ich najśmielszych marzeń.

Zdjęcia