Przejdź do treści

Wójt Gminy Kamionka Wielka uhonorował laureatów Gminnego Turnieju Szachowego o „Złotą Wieżę” 2022

Wójt Gminy Kamionka Wielka uhonorował laureatów Gminnego Turnieju Szachowego o „Złotą Wieżę” 2022

Treść

W dniu 22 maja 2022 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kamionce Wielkiej odbył się Gminny Turniej Szachowy o „Złotą Wieżę” 2022. Jest to cykliczna impreza zajmująca obowiązkową pozycję w kalendarzu imprez sportowo rekreacyjnych Gminy Kamionka Wielka, ciesząca się wśród mieszkańców olbrzymim powodzeniem.

Organizatorem wydarzenia był Urząd Gminy Kamionka Wielka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kamionce Wielkiej.

W niedzielnych zmaganiach udział wzięło liczne grono miłośników szachów. Tegoroczna edycja zgromadziła łącznie 31 zawodników. Turniej przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych:

  • junior – szkoła podstawowa,
  • senior.

Zawodnicy rozegrali 7 rund systemem szwajcarskim w tempie gry 10 minut na zawodnika. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju i przestrzeganiem przepisów PZSZ czuwał skład sędziowski: Pan Włodzimierz Morański oraz Pan Sławomir Poremba.

Po pasjonujących rozgrywkach obfitujących w liczne zwroty akcji, ustalono końcową klasyfikację zawodów, która przedstawia się następująco:

 

Kategoria junior:

I miejsce – Karol Velarde Vasquez

II miejsce – Jakub Rumin

III miejsce – Jakub Rams

 

Kategoria senior:

I miejsce – Jan Stanek

II miejsce – Ireneusz Myjak

III miejsce – Carlos Velarde Vasquez

 

Dekoracji zawodników dokonał Wójt Gminy Kamionka Wielka Pan Andrzej Stanek wręczając laureatom pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Podczas krótkiego przemówienia skierowanego do uczestników, podkreślił ogromną rolę rodziców, a przede wszystkim kochanych dziadków, którzy niejednokrotnie przekazują swoim wnukom tajniki gry królewskiej z wielkim zaangażowaniem i pasją.

Sam turniej był dla Wójta Gminy bardziej emocjonujący niż zazwyczaj. Z zapartym tchem obserwował bowiem partie rozgrywane przez syna Jana, by na zakończenie ze wzruszeniem i dumą wręczyć mu puchar za zdobycie I miejsca w kategorii seniorów.

Podkreślić należy również fakt, że nikt nie odszedł z turnieju z pustymi rękoma. Wójt Gminy uhonorował zawodników-juniorów dyplomami, a wszystkich uczestników słodkimi upominkami.

 

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!!!

Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy!!!

 

ROS