Przejdź do treści

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

Treść

„Każde dziecko jest dowodem,

że Bóg nie znudził się człowiekiem,

że nie uprzykrzyli mu się jeszcze ludzie.”

Rabindranatha Tagore

Drogie Dzieci,

Nasi milusińscy i  nasze  kochane pociechy

– młodsze, starsze i całkiem dorosłe…

 

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”… Ta maksyma św. Jana Pawła II niech będzie mottem przewodnim tegorocznego Dnia dziecka – tego wyjątkowego dnia.

Dzień dziecka jest okazją do składania życzeń, zabaw, obdarowywania naszych milusińskich prezentami, ale także pretekstem dla nas, dorosłych, do refleksji o naszych z nimi relacjach, o naszych oczekiwaniach, ich życzeniach i potrzebach.

Także w moich, naszych gminnych zamierzeniach, w miarę możliwości, potrzeby dzisiejszych dzieci i młodzieży, naszych przyszłych następców są na czele naszych planów i działań.

 

Drogie Dzieci,

Droga Młodzieży,

Najmłodszym dzieciom w tym wyjątkowym dniu życzę słońca, uśmiechu, wspaniałej zabawy i pięknych bajek na dobranoc.

Dla starszych dzieciaków i młodzieży  mam życzenia spełnienia marzeń, konsekwencji w rozwijaniu swoich uzdolnień i umiejętności, samych najlepszych ocen w szkole, w uczelni i znalezienia swojego wymarzonego miejsca w dorosłym życiu.

Życzę Wam, tak najmłodszym jak i starszym, abyście realizując swoje plany i zamierzenia byli dumą Waszych rodziców, wychowawców i opiekunów.

 

Andrzej Stanek

Wójt Gminy Kamionka Wielka