Przejdź do treści

BILARD KOLEJNĄ DYSCYPLINĄ SPORTU WSPIERANĄ PRZEZ WÓJTA GMINY KAMIONKA WIELKA

BILARD KOLEJNĄ DYSCYPLINĄ SPORTU WSPIERANĄ  PRZEZ WÓJTA GMINY KAMIONKA WIELKA

Treść

W maju 2021 roku przy współpracy Polskiego Związku Bilardowego oraz akceptacji i wsparciu finansowym Wójta Gminy Kamionka Wielka Pana Andrzeja Stanka, w Szkole Podstawowej im. Bł. Karoliny Kózkówny w Mszalnicy, utworzono Klub Akademii Bilardowej.

Celem przedsięwzięcia jest rozpowszechnianie tej unikatowej dyscypliny sportowej, jaką niewątpliwie jest bilard, a także uruchomienie ośrodka treningowego dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Kamionka Wielka. Podkreślić należy fakt, że w całej Polsce funkcjonuje jedynie 20 takich ośrodków.

Akademia Bilardowa rozwija się w Szkole Podstawowej w Mszalnicy bardzo prężnie. Treningi odbywają się 3 razy w tygodniu po 90 minut na stołach do bilarda 8 FT. Każdy uczestnik jest objęty pilotażowym programem PZBil oraz posiada licencję zawodnika. Oprócz treningów uczniowie biorą udział w turniejach międzyszkolnych oraz w Szkolnej Lidze Bilardowej. Udział w programie dla młodych bilardzistów jest bezpłatny.

Duża frekwencja dzieci i młodzieży na zajęciach, zaangażowanie Włodarza Gminy Kamionka Wielka oraz profesjonalnie prowadzone treningi zauważone zostały przez Prezesa Polskiego Związku Bilardowego. Efektem tego jest pozyskanie kolejnego pakietu stołów do bilarda oraz środków finansowych na dodatkowe godziny treningowe, tym razem także dla uczniów uczęszczających do pozostałych szkół na terenie Gminy Kamionka Wielka. Projekt zakłada udział w dodatkowych treningach w okresie od czerwca 2022 roku do grudnia 2022 roku uczniów klas 4-8, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z bilardem.

Wójt Gminy Kamionka Wielka życzy młodym bilardzistom zapału i wytrwałości w podnoszeniu swoich umiejętności sportowych, a w przyszłości samych sukcesów w rywalizacji na najwyższym szczeblu.

Fot. Archiwum Szkoły Podstawowej w Mszalnicy

Zdjęcia