Przejdź do treści

„Wszyscy? Razem!” - wakacyjna przygoda dzieci z Gminy Kamionka Wielka

„Wszyscy? Razem!” - wakacyjna przygoda dzieci z Gminy Kamionka Wielka

Treść

W dniach od 4 – 15 lipca 2022 roku 60 dzieci z terenu Gminy Kamionka Wielka miało możliwość wzięcia udziału w warsztatach artystyczno - sportowych zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Św. Kingi w Kamionce Wielkiej oraz Uczniowski Klub Sportowy Krzemień w Kamionce Wielkiej.

Projekt ten pod hasłem „Wszyscy? Razem!” decyzją Wójta Gminy Kamionka Wielka Pana Andrzeja Stanka został dofinansowany z budżetu Gminy Kamionka Wielka na kwotę 14 200 zł, tym samym obniżając znacznie wpisowe dla rodziców dzieci uczestniczących w półkolonii.

Głównym celem przeprowadzonych warsztatów było stworzenie możliwości twórczego spędzenia wolnego czasu dla dzieci pozostających w miejscu zamieszkania podczas wakacji. W każdy dzień uczestnicy mieli możliwość rozwijania swoich talentów, a niektórzy odnalezienia ich w sobie, w myśl cytatu Pabla Picassa: "każde dziecko jest artystą - ważne, aby pozostać nim, kiedy się dorośnie". Nie chodziło o to, aby robić rzeczy spektakularne, ale przede wszystkim budować wiarę we własne możliwości. Ponadto w związku z panującą w ostatnich latach pandemią, która mocno wpłynęła na relacje społeczne dzieci, był to czas budowania na nowo relacji przyjacielskich, otwartości na potrzeby drugiego człowieka oraz szacunku do niego.

Najatrakcyjniejszym modułem warsztatów był udział dzieci w pokazie "Mam Talent", który odbył się na zakończenie projektu. Uczestnicy zaprezentowali swoje mocne strony i okazało się, że w wielu z nich ukryte są talenty plastyczne, wokalne, recytatorskie, instrumentalne, sportowe oraz organizacyjne. W tym dniu Wójta Gminy Kamionka Wielka reprezentowała Sekretarz Gminy Pani Małgorzata Antkiewicz – Wójs. Nie szczędziła ona słów uznania z podziwem obserwując zaangażowanie i kreatywność młodych artystów. Na zakończenie nagrodziła wszystkich uczestników warsztatów słodkim upominkiem.

Zdjęcia