Przejdź do treści

Złotym Jubilatom – życzymy Diamentowych Godów

Złotym Jubilatom – życzymy Diamentowych Godów

Treść

13 par małżeńskich w Gminie Kamionka Wielka obchodziło swoje wielkie, wyjątkowe święto: 50 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Złoci Jubilaci, ich rodziny i najbliżsi spotkali się na Mszy Świętej w Kościele parafialnym pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamionce Wielkiej, koncelebrowanej przez księdza prałata Janusza Potoka proboszcza Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, księdza prałata Stanisława Ruchałę oraz księdza Krzysztofa Pasyka proboszcza Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Królowej Górnej.  

Jubilaci uhonorowani zostali Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medale, dostojnym Jubilatom, w imieniu Prezydenta RP wręczył Pan Andrzej Stanek Wójt Gminy Kamionka Wielka.

Gospodarz kamionczańskiej gminy małżeństwom obchodzącym „Złote Gody” przekazał okolicznościowe upominki i kwiaty, a składając życzenia i gratulacje mówił:

„50. rocznica zawarcia związku małżeńskiego to jedyne, wspaniałe i niepowtarzalne wydarzenie w życiu małżonków. Szanowni Jubilaci, to Wy najlepiej wiecie, że małżeństwo to nie tylko piękne, podniosłe i radosne dni, ale też chwile trudne, dni znaczone troskami i problemami dnia codziennego. Mam nadzieję, że tych trudnych momentów, które wystawiały na próbę Was i Wasz związek było jak najmniej. Wypowiadając słowa przysięgi małżeńskiej ślubowaliście, że będziecie ze sobą na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie, w dobrej i złej doli i z tej próby wyszliście zwycięsko…

Waszą nagrodą jest szczęście dzieci, uśmiech wnuków i prawnuków oraz radość, którą możecie dziś dzielić z najbliższymi.

Życzę Wam, drodzy Jubilaci, zdrowia, radości, pokoju, spokoju i nadziei, która nigdy nie gaśnie, wiary, która daje siły i oparcie. Życzę Wam wzajemnego zrozumienia i cierpliwości. Nadal dawajcie z siebie tyle, ile sami wymagacie.

Życzę Wam kolejnych jubileuszy i abyście na swoich „Diamentowych Godach” mogli znów zatańczyć swój pierwszy ślubny taniec.

Niech Pan Bóg błogosławi Wam na dalsze lata małżeństwa”.

Serdeczne gratulacje i życzenia przekazała jubilatom także Sekretarz Gminy, Kierownik USC w Kamionce Wielkiej Małgorzata Antkiewicz-Wójs.

Wspólne rozmowy, wspomnienia i miła atmosfera towarzyszyły spotkaniu jubilatów w restauracji „Acapulco” w Kamionce Małej.

Jubileusz obchodzili Państwo:

 1. Zofia i Jerzy Funek
 2. Stanisława i Eugeniusz Gołyźniak
 3. Sabina i Mieczysław Kamiński
 4. Maria i Kazimierz Kiełbasa
 5. Stanisława i Zygmunt Kościółek
 6. Maria i Józef Koteccy
 7. Stanisława i Edward Kumor
 8. Irena i Józef Ogórek
 9. Zofia i Marian Parużnik
 10. Maria i Stanisław Rymanowicz
 11. Stanisława i Józef Śmierciak
 12. Barbara i Józef Tokarczyk
 13. Maria i Józef Woźniak

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych jubileuszy małżeńskich.

Fot.: Foto Fabryka