Przejdź do treści

Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Kamionka Wielka rozstrzygnięty!

Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Kamionka Wielka rozstrzygnięty!

Treść

Tegoroczny kalendarz gminnych imprez sportowo-rekreacyjnych można uznać za oficjalnie rozpoczęty. Sezon tradycyjnie zainaugurowano zmaganiami związanymi z powszechnie uwielbianą przez mieszkańców królewską grą w szachy, tj. Turniejem Szachowym o Puchar Wójta Gminy Kamionka Wielka. Rywalizacja, która miała miejsce na sali gimnastycznej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kamionce Wielkiej, była już kolejną odsłoną turnieju organizowanego przez Urząd Gminy Kamionka Wielka we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kamionce Wielkiej.

Podczas rozgrywek uczestnikom towarzyszył patron wydarzenia, wójt Andrzej Stanek, który sam prywatnie będąc pasjonatem gry w szachy, z zainteresowaniem przyglądał się kolejnym szachowym posunięciom zawodników, dopingując zwłaszcza najmłodszych. W zawodach wzięło udział 33 zawodników, którzy wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych, tj. w kategorii „Junior” (24 zawodników) i w kategorii „Senior” (9 zawodników). Rozgrywki dla dzieci i młodzieży odbyły się w tzw. systemie szwajcarskim, tj. 7 rund po 7 minut dla zawodnika. Z kolei rywalizacja w kategorii „Senior” toczyła się w systemie „każdy z każdym” po 7 minut dla zawodnika.

Niedługo po zakończeniu ostatniej rundy, po otrzymaniu od sędziów protokołów zawodów, miała miejsce uroczysta dekoracja wyłonionych laureatów, podczas której wójt Andrzej Stanek pogratulował wszystkim uczestnikom wyjątkowo wysokiego poziomu gry, a przybyłym rodzicom wybitnie utalentowanych pociech. Lista zwycięzców ukształtowała się w sposób następujący:

Kategoria JUNIOR:

  • I miejsce – Łukasz PAZGAN
  • II miejsce – Jakub RUMIN
  • III miejsce – Karol VELARDE-VASQUEZ

Kategoria SENIOR:

  • I miejsce – Jarosław SZTÓS
  • II miejsce – Ireneusz MYJAK
  • III miejsce – Karol GRUCA

Zawodnikom, którzy zajęli zaszczytne I miejsce, zostały wręczone wśród braw publiczności okazałe Puchary Wójta Gminy Kamionka Wielka. Oprócz tego wszyscy uczestnicy, którzy stanęli na podium, otrzymali nagrody rzeczowe i okolicznościowe dyplomy. Pozostałym zawodnikom wójt Andrzej Stanek wręczył pamiątkowe dyplomy oraz słodką niespodziankę. Gospodarz podziękował również wszystkim za wzięcie udziału w tegorocznym turnieju, zapraszając jednocześnie na kolejną jego odsłonę planowaną na przyszły rok.

Organizatorzy turnieju pragną jeszcze raz pogratulować wszystkim zwycięzcom, kierując jednocześnie serdeczne podziękowania do pana Sławomira Poremby i Włodzimierza Morańskiego, którzy jako sędziowie czuwali nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji. Wójt przekazuje również wyrazy wdzięczności koordynatorom odpowiedzialnym za sprawy organizacyjne, tj. pani Grażynie Michalik i pani Renacie Ochwat-Sadowskiej. Oprócz tego organizatorzy turnieju dziękują pani dyrektor Izabeli Zaczyk za udostępnienie sali gimnastycznej celem realizacji imprezy.