Przejdź do treści

ORLEN Nations Grand Prix 2024 w gminie Kamionka Wielka!

ORLEN Nations Grand Prix 2024 w gminie Kamionka Wielka!

Treść

Świetna wiadomość dla mieszkańców gminy, a zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów oraz miłośników kolarstwa. W najbliższą sobotę, dnia 18 maja, będziemy mogli na żywo przyglądać się zmaganiom profesjonalnych kolarzy biorących udział w wyścigu ORLEN Nations Grand Prix 2024. Teren gminy w godz. od 13:50 do 14:40 stanie się bowiem oficjalną trasą przejazdu kolarskiego peletonu, w którym startują aż 22 reprezentacje narodowe oraz 3 kluby. Na terenie gminy odbędzie się IV etap wyścigu, podczas którego kolarze przejadą z Niedzicy do Jasła, a następnie, w V etapie, pod Hotel Arłamów, gdzie 19 maja odbędzie się wielki finał rywalizacji.

ORLEN Wyścig Narodów 2024 to już 6 edycja prestiżowej rywalizacji, której Sponsorem tytularnym jest spółka ORLEN S.A., a za której organizację odpowiada sławny polski kolarz, wicemistrz olimpijski i dwukrotny medalista mistrzostw świata, Czesław Lang. Podzielony na 5 etapów wyścig rozpocznie się 15 maja w Czechach. Następnie kolarze przejadą przez Słowację i finalnie wjadą do Polski. Rywalizacja jest ważną częścią cyklu UCI Nations Cup U23, a jej celem jest promowanie nowych kolarskich gwiazd. Utworzona w tym roku trasa licząca niemal 700 km obfituje w wiele wyzwań, ponieważ nie brakuje na niej wymagających górskich terenów i trudnych stromych podjazdów.

W ORLEN Nations Grand Prix 2024, oprócz reprezentacji naszego kraju, bierze udział reprezentacja z Belgii, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Danii, Norwegi, Niemiec, Czech, Portugalii, Szwajcarii, Ukrainy, Słowacji, Estonii, Szwecji, Austrii, Luksemburga, Słowenii, Węgier, Izraela i Kazachstanu. Dodatkowo startują w niej kluby GKS Catusia, TC Chrobry Głogów i Mostostal Puławy. Etap IV i V rywalizacji odbędzie się w Polsce, a międzynarodowe grono profesjonalnych kolarzy będzie również gościć w gminie Kamionka Wielka, której urok docenili organizatorzy rywalizacji, typując ją jako część trasy oficjalnego przejazdu.

Przejazd peletonu przez gminę rozpocznie się w sobotę o godz. 13:50 od strony Popardowej Niżnej i będzie przebiegał dalej trasą przez Kamionkę Małą, Kamionkę Wielką, Królową Polską, Królową Górną i Boguszę, skąd kolarze pojadą w stronę Grybowa. Planowo przejazd zakończy się o godz. 14:40. Wójt Andrzej Stanek zaprasza wszystkich mieszkańców gminy, a zwłaszcza liczne grono pasjonatów kolarstwa, do wzięcia udziału w prestiżowym wydarzeniu. Przyglądanie się zaciętym zmaganiom przyszłych gwiazd światowego kolarstwa będzie bez wątpienia niezwykle emocjonujące i zmotywuje wielu młodych do rozwijania sportowych talentów.

 

*Na czas trwania przejazdu peletonu, dnia 18 maja 2024 r. (sobota), w godz. od 13:50 do 14:40, wskazana wyżej trasa zostanie zamknięta dla ruchu drogowego.