Przejdź do treści

Gminny Turniej Tenisa Stołowego rozstrzygnięty! Wójt wręczył nagrody

Gminny Turniej Tenisa Stołowego rozstrzygnięty! Wójt wręczył nagrody

Treść

Hala sportowa w Kamionce Wielkiej niewątpliwie staje się czołowym miejscem organizacji gminnych imprez sportowych. Nie inaczej było dnia 13 maja br., w niedzielę, podczas której na jej terenie został zorganizowany Gminny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Kamionka Wielka. Imprezie patronował jej gospodarz, wójt Andrzej Stanek, który powitał zebranych, życząc zawodnikom powodzenia w zmaganiach. W obecnym roku impreza zyskała rekordową popularność, ponieważ w rywalizacji wzięło udział aż 30 zapalonych miłośników tenisa stołowego, którym towarzyszyli członkowie ich rodzin, a także bardzo liczna publiczność. Zebrani, w tym wójt, nie kryli radości, że turniej został rozegrany po raz pierwszy w nowym obiekcie, który zdecydowanie służył zawodnikom swoimi komfortowymi warunkami.

Sportowe zmagania, w których brały udział również całe rodziny, trwały łącznie przez trzy godziny, tj. od godz. 10:00 do 13:00. W ich trakcie rozegrano aż 86 pełnych emocji meczów, podczas których zawodnikom przez cały czas towarzyszył wójt Andrzej Stanek, dopingując zwłaszcza najmłodszych spośród nich, a także rozmawiając z mieszkańcami, którzy przybyli licznie wspierać swoich krewnych. Kiedy poza stołem wylądowała ostatnia tenisowa piłeczka, dając punkt zwycięzcy ostatniego już meczu, turniejowe jury prędko przystąpiło do podliczenia wszystkich punktów i ogłosiło ostateczny werdykt. Wyniki końcowe były następujące:

•    I miejsce – Michał KOSTRZEWA – Mszalnica

•    II miejsce – Piotr LUTOSTAŃSKI – Kamionka Wielka

•    III miejsce – Kamil CEMPA – Kamionka Wielka

Po ogłoszeniu wyników wójt Andrzej Stanek wręczył zwycięzcom puchary i dyplomy, gratulując sportowego talentu, który ma szansę rozwinąć się w prawdziwe mistrzostwo. Gospodarz przekazał również wyrazy uznania pozostałym zawodnikom, którzy prezentowali na turnieju wyjątkowo wysoki poziom, mogąc pochwalić się imponującymi umiejętnościami. Głównym sędzią zawodów był pan Sławomir Poremba, któremu wójt pragnie jeszcze raz serdecznie podziękować za czuwanie nad sprawnym i uczciwym przebiegiem turnieju. Patron i organizator imprezy już teraz zaprasza wszystkich na kolejną edycję turnieju, który stał się sportową gminną tradycją, dziękując jednocześnie za wyjątkowo liczną obecność.