Przejdź do treści

Rywalizacja o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski” wystartowała! Gmina w czołówce

Rywalizacja o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski” wystartowała! Gmina w czołówce

Treść

Ubiegłoroczne zwycięstwo gminy, która zajęła 5-te miejsce w Polsce w kolarskiej akcji „Aktywne Miasta”, ma szansę się powtórzyć. Widać to po najnowszych statystykach, ponieważ już 10 pierwszych dni od startu zadecydowało o tym, że gmina wskoczyła na 11-te miejsce w Polsce, a jest to dopiero początek zmagań, które potrwają do samego końca czerwca. Rywalizacja, której pomysłodawcą i organizatorem jest Miasto Bydgoszcz, jest w tym roku o wiele bardziej zacięta. Dodatkowo w akcji wystartowało więcej samorządów niż poprzednio, ponieważ tym razem mierzy się ze sobą aż 95 gmin z całej Polski. Na szczęście statystyki plasujące gminę w czołówce pokazują, że i tym razem jest szansa na zajęcie bardzo wysokiej pozycji.

Wójt Andrzej Stanek, pod którego patronatem w ramach akcji odbywa się gminny konkurs „Kręcimy dla Gminy Kamionka Wielka”, zachęca wszystkich miłośników oraz pasjonatów sportu, zwłaszcza z terenu gminy, do przyłączenia się do kolarskiej rywalizacji. W tym celu należy pobrać na urządzenie mobilne, np. smartfona, aplikację „Aktywne Miasta”, założyć konto i w panelu ustawień wybrać Gminę Kamionka Wielka jako samorząd, dla którego będą kręcone rowerowe kilometry. Do tej pory po stronie gminy stanęło już 219 uczestników, którzy łącznie przejechali aż 17 208 km, co stanowi niemal połowę obwodu Ziemi! Patron konkursu do udziału zaprasza zwłaszcza dzieci i młodzież uczącą się w szkołach podstawowych z terenu gminy, która ma szansę zdobyć nagrody za zajęcie wysokich miejsc w rankingach indywidualnych.

Zgodnie z danymi uzyskanymi ze strony gminnej koordynator kolarskiego projektu, pani Renaty Ochwat-Sadowskiej, po dziesięciu pierwszych dniach statystyki wyglądały następująco:

 1. Rekordziści z ponad 1 000 km na koncie:
 • Pan Andrzej Królewski – 1 619 km
 • Pan Marian Kocemba – 1 025 km
 1. Klasyfikacja indywidualna uczniów:
 • Bartłomiej Ruszkowicz – SP Królowa Górna – 270 km
 • Filip Królewski – SP Królowa Górna – 264 km
 • Nikodem Kłębczyk – SP Nr 2 w Kamionce Wielkiej – 258 km
 1. Klasyfikacja indywidualna uczennic:
 • Ewelina Nieć – ZSP w Kamionce Wielkiej – 133 km
 • Estera Drożdż – SP w Jamnicy – 133 km
 • Karolina Jakubowska – SP Mystków – 115 km

Organizator gminnego konkursu „Kręcimy dla Gminy Kamionka Wielka”, wójt Andrzej Stanek, jeszcze raz zachęca wszystkich mieszkańców, a zwłaszcza najmłodszych, do przyłączenia się do akcji, dzięki której gmina ma szansę wywalczyć tytuł „Rowerowej Stolicy Polski” wśród gmin. Celem uzyskania szczegółowych informacji, zwłaszcza związanych z pobraniem aplikacji „Aktywne Miasta” i z jej odpowiednim korzystaniem, można kontaktować się w godzinach pracy Urzędu Gminy Kamionka Wielka z gminną koordynator projektu, panią Renatą Ochwat-Sadowską. Kontakt jest możliwy pod następującym numerem oraz pod adresem e-mail:

18 47 555 25

e-mail: r.ochwat@kamionkawielka.pl

 

Link do strony poświęconej akcji „Aktywne Miasta”:

https://www.aktywne.miasta.pl/