Przejdź do treści

XXVIII Gminne Igrzyska Młodzieży pod patronatem wójta Andrzeja Stanka

XXVIII Gminne Igrzyska Młodzieży pod patronatem wójta Andrzeja Stanka

Treść

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej to niewątpliwie jedna z najważniejszych i jednocześnie z najstarszych gminnych sportowych tradycji. Igrzyska te są stałym punktem kalendarza wydarzeń odbywających się na terenie gminy, dlatego ich kolejnej edycji nie zabrakło również w obecnym roku. W ubiegłym tygodniu, dnia 29 maja, odbyła się bowiem już 28 odsłona sztandarowej imprezy, która i tym razem zebrała nadzwyczaj liczne grono zapalonych młodych sportowców. Zawodnikami byli uczniowie klas od I do VIII działających w gminie szkół podstawowych, dla których sport to nie tylko zwykłe zainteresowanie, ale ogromna pasja.

Wydarzenie, w ślad za tradycją z lat ubiegłych, ponownie odbyło się pod patronatem Wójta Gminy Kamionka Wielka, pana Andrzeja Stanka, który ufundował nagrody dla naszych młodych talentów. Igrzyska zostały zorganizowane na boisku LKS Królovia w Królowej Górnej, gdzie zarówno sami uczniowie, jak i całe szkoły, rywalizowały między sobą o puchary, medale i nagrody pieniężne. Zawody ze strony organizatora rozpoczęła pani Renata Ochwat-Sadowska, która pogratulowała zebranym uczniom sportowego zapału, życząc wszystkim zdobycia jak najlepszych wyników i sięgnięcia po najbardziej okazałe trofea.

Jako pierwsi zmierzyli się ze sobą uczniowie najmłodszych roczników, czyli dzieci z klas od I do III. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy wzięli udział w biegach crossowych oraz w rzucie piłeczką palantową, która w tym roku szybowała nad wyraz wysoko, sięgając białych obłoków. Po skończonej pełnej emocji rywalizacji najmłodsi, którym udało się zająć miejsca na podium, zostali uroczyście, wśród gromkich braw publiczności, udekorowani medalami, które dumnie spoczęły na ich piersi, wieńcząc ogromne zwycięstwo.

W następnej kolejności starły się ze sobą starsze roczniki uczniów, które tym razem musiały sprostać zdecydowanie większym wyzwaniom. Dystans do pokonania w biegach crossowych był bowiem o wiele dłuższy, a dodatkowo uczniowie z klas od VI do VIII musieli zaprawić do lotu ciężkie piłki lekarskie, co wymagało nie lada krzepy. Oprócz tego uczniowie z klas od IV do VIII wystąpili w wymagającym biegu sztafetowym. Zawodnicy stanęli jednak na wysokości zadania, osiągając wspaniałe rezultaty i zdobywając pamiątkowe medale, które w imieniu wójta gminy wręczyła pani Małgorzata Antkiewicz-Wójs, Sekretarz Gminy Kamionka Wielka.

Po dekoracji zawodników nadeszła wyczekiwana chwila ogłoszenia zbiorczych wyników dla wszystkich szkół. Zwycięzcą okazał się być, podobnie jak w ubiegłym roku, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamionce Wielkiej. Na podium, na II miejscu, stanęła z kolei Szkoła Podstawowa im. bł. Karoliny Kózkówny w Mszalnicy, a na III miejscu Szkoła Podstawowa im. ks. prof. Piotra Poręby w Mystkowie. Ogółem wręczono 126 medali, w tym 96 w konkurencjach indywidualnych. Konferansjerem i głównym sędzią zawodów był pan Sławomir Konopacki.

Wójt Andrzej Stanek jeszcze raz przekazuje młodym talentom serdeczne gratulacje, życząc, by ich sportowa pasja została zwieńczona zawodowym mistrzostwem. Patron wydarzenia gratuluje także dyrektorom i nauczycielom zwycięskich szkół, którzy z powodzeniem zaszczepiają wśród wychowanków zdrowego ducha rywalizacji. Wójt kieruje również podziękowania do wszystkich zaangażowanych, w tym do pani Grażyny Stanek, pana Sławomira Konopackiego, pana Sławomira Siedlarza, pana Bartłomieja Dobosza oraz do druhów z OSP Królowa Górna, którzy czuwali nad bezpieczeństwem.